SERGİMİZ
GEÇİCİ OLARAK
ZİYARETE KAPALI OLACAKTIR.

Dünyanın en popüler National Geographic sergisi Photo Ark şimdi İstanbul’da!

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında 40 milyonun üzerinde ziyaretçi ile buluşan National Geographic sergilerinden Photo Ark Sergisi, bu yıl şubat, mart ve nisan aylarında ilk kez Türkiye’de hayvanseverler, doğa ve fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor.

Fotoğrafçı Joel Sartore’nin birçok farklı türden hayvanı, vahşi yaşam koruma alanlarında, stüdyo kalitesinde çektiği nefes kesen fotoğraflardan oluşan Photo Ark, adeta biyoçeşitliliğin bir arşivi niteliğini taşıyor. Vahşi hayatı ve yaşam alanlarını etkileyen konulara dair farkındalığı artırmayı hedefleyen Photo Ark, National Geographic fotoğrafçısı Joel Sartore imzasıyla gelecek nesillere Dünya üzerinde yaşayan türlerle ilgili bir arşiv kaydı bırakmanın yanı sıra türleri korumanın önemine dikkat çekiyor.

“Hayvanların gözünün içine bakarsanız
bizden çok da farklı olmadıklarını görürsünüz.”

“Photo Ark’ın amacı neyin tehlikede olduğunu göstererek hala zaman varken insanların harekete geçmesini sağlamak.” Joel Sartore

Ödüllü bir fotoğrafçı, doğa korumacı, yazar ve konuşmacı olan Joel Sartore, 2018 yılında Yılın National Geographic Kaşifi seçildi.

Dünya üzerinde geleceği tehlike altındaki türler ve yaşam alanları üzerine çalışmalar yapan Joel Sartore, kurucusu olduğu “Photo Ark” ile 25 yıla yayılan bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Joel Sartore, “Photo Ark” ile birçok kez National Geographic dergisinin farklı edisyonlarına konuk oldu ve tüm dünyanın ilgisini soyu tehlike altındaki türlere çekmeyi başardı.